our homework

Gezi Parkı eylemlerine destek veren TRT’deki, “Leyla ile Mecnun” dizisinin yayından kaldırılmasına reaksiyonlar sürüyor. “Leyla ile Mecnun” oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan konuştu…

Yyından kaldırılan “Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, bu tür baskıların fikir ve kararlarını etkilemeyeceğini belirterek, “Doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz. Münasip yerde, münasip şekilde” diye konuştu.

“Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, kanalın diziyi reytinglerini gerekçe göstererek yayından kaldırmasını “uydurma sebep” olarak değerlendirirken, “Dizinin reytingleri müessesenin kendi beklentisine uymamış olabilir fakat TRT’nin ‘Leyla ile Mecnun’dan daha yüksek reytingli bir işi yok. Bizimkisi, TRT’nin en yüksek reytingi olan işlerinden biriydi. Ayrı olarak sosyal medyada ciddi ses bulan, alaka gören bir çalışmaydı. Bu da reklamları pozitif manada etkiliyordu. Zira reklam yalnızca reytingle alakalı değil. Dolayısıyla müessesenin ‘reytingler düşük’ demesi anlamlı değil” diye konuştu.

Dizinin yayından kaldırılmasına konusunda bu arada “fiyatı yüksek” gerekçesinde bulunulduğuna değinen Taylan, “Fiyatımızın yüksek olduğunu söylüyorlar, bu şirketin vereceği bir karar fakat 3 yıldır devam ediyordu… Şayet bu doğru olsaydı önceden de konuşulurdu, ki hiç mevzubahis olmadı. Zira fiyatımız normalin dahi altında. Hem de en az fiyatı olan bizim çalışmamız olabilir. Şimdi izahlar, gerekçeler buysa, başka bir deyişle nesnel değilse o vakit başka bir problem olduğunu anlayabiliyoruz” dedi.

Taylan, siyasi problemlerde kendi arkadaşlarıyla da “yan yana duramayan örnekler yaşadıklarını” ifade ederken, şöyle konuştu:

“Bazen muhalefet gösterdiğimiz konularda, ara dayağı diye bir şey vardır, gençliğinde herkes yemiştir. Vaziyetimiz buna benziyor. Nikahımız onla beraber gibi. Ama asla memleketin meselesi olduğunda fikrimizi kendimize gizleyecek olmadık. Konuyu uzatmak istemememizin nedeni var; bir tür magazine dönüştürülüyor. Biz yeni işler yapacağız.”

Gezi Parkı eylemlerine destek veren TRT’deki, “Leyla ile Mecnun” dizisinin yayından kaldırılmasına reaksiyonlar sürüyor. “Leyla ile Mecnun” oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan konuştu…

Yyından kaldırılan “Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, bu tür baskıların fikir ve kararlarını etkilemeyeceğini belirterek, “Doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz. Münasip yerde, münasip şekilde” dedi.

“Leyla ile Mecnun” dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, kanalın diziyi reytinglerini gerekçe göstererek yayından kaldırmasını “bahane” olarak değerlendirirken, “Dizinin reytingleri müessesenin kendi beklentisine uymamış olabilir ama TRT’nin ‘Leyla ile Mecnun’dan daha yüksek reytingli bir işi yok. Bizimkisi, TRT’nin en yüksek reytingi olan işlerinden biriydi. Ayrı olarak sosyal medyada ciddi ses bulan, ilgi gören bir çalışmaydı. Bu da reklamları olumlu manada etkiliyordu. Zira reklam sadece reytingle ilgili değil. Dolayısıyla müessesenin ‘reytingler düşük’ demesi anlamlı değil” dedi.

Dizinin yayından kaldırılmasına dair aynı zamanda “fiyatı yüksek” gerekçesinde bulunulduğuna değinen Taylan, “Fiyatımızın yüksek olduğunu söylüyorlar, bu şirketin vereceği bir karar ama 3 yıldır devam ediyordu… Şayet bu doğru olsaydı daha önce de konuşulurdu, ki hiç söz konusu olmadı. Zira fiyatımız normalin bile altında. Hem de en az fiyatı olan bizim çalışmamız olabilir. Şimdi izahlar, gerekçeler buysa, yani nesnel değilse o zaman başka bir problem olduğunu anlayabiliyoruz” diye konuştu.

Taylan, politik sorunlarda kendi arkadaşlarıyla da “yan yana duramayan örnekler yaşadıklarını” ifade ederken, şöyle konuştu:

“Bazen muhalefet gösterdiğimiz konularda, ara dayağı diye bir şey vardır, gençliğinde herkes yemiştir. Vaziyetimiz buna benziyor. Nikahımız onla birlikte gibi. Ama hiçbir zaman memleketin meselesi olduğunda fikrimizi kendimize gizleyecek olmadık. Konuyu uzatmak istemememizin nedeni var; bir tür magazine dönüştürülüyor. Biz yeni işler yapacağız.”

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar