do my homework online

TRT’nin yayından kaldırmayı düşündüğü fenomen dizi “Leyla ile Mecnun”un fanları, her sene olduğu gibi sezon öncesi Kireçburnu’nda toplanıp dizideki İsmail Abi’leri gibi denize el salladılar.

4. sezonuna girmeye hazırlanan “Leyla ile Mecnun” hayranlarının Facebook üzerinden örgütlenerek gerçekleştirdiği etkinlikte dizinin çekimlerinin yapıldığı mekanlar ziyaret edildi. Ufak çaptaki bu geziden sonra sahilde toplanan grup dizinin simgesi haline gelen çekirdek, çay ve dizinin müzikleri eşliğinde sahilde eğlendi. Etkinliğin nihayetinde yapılan kura çekimi ile dizi karakterlerinin kartpostal, bardak ve magnetlerini kazanan hayranlar dizinin yayından kaldırılacağı iddialarına reaksiyon gösterdiler. TRT’nin “Leyla ile Mecnun”un yayından kaldırılıp kaldırılmayacağıyla alakalı bu hafta içinde net kararını vermesi bekleniyor.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, genel yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği “Leyla ile Mecnun”, dört sene önce TRT’de yayımlanmaya başlandıktan kısa bir müddet sonra bilhassa gençler arasında fenomen haline geldi. Dizide Ali Atay (Mecnun), Melis Birkan (Leyla), Ahmet Mümtaz Taylan (İskender), Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal), Serkan Keskin (İsmail Abi), Nalan Kuruçim (Nurten), Osman Sonant (Yavuz) ve Köksal Engür (Ak Sakallı Dede) gibi her biri karakterleriyle fenomene dönüşen isimler rol alıyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar